CERTYFIKOWANY GABINET FLEBOLOGICZNY (CERTYFIKAT PTF)
Lek. med.

Tomasz Pelak

Specjalista Chorób Wewnętrznych
Specjalista Chorób Naczyń (Angiolog)

O Sobie

Urodziłem się w 1972 r. w Lubinie, tutaj też w 1991 r. ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące w klasie o profilu biologiczno-chemicznym.

Od 1991 r. studiowałem na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu, gdzie byłem współzałożycielem Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Instytutu Ortopedii i Rehabilitacji Akademii Medycznej w Poznaniu. Po ukończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu lekarza medycyny w 1997 r. powróciłem do rodzinnego Lubina. Po odbyciu stażu podyplomowego pracowałem na Oddziale Ortopedii i Traumatologii, a następnie na Oddziale Alergologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala ZOZ w Lubinie.

Od kilku lat prowadzę poradnie chorób naczyń pracując jako angiolog i flebolog (flebologia, to dział angiologii zajmujący się chorobami żył). Obecnie pracuję w Szpitalu CDT Medicus, gdzie od 2011 r. istnieje Oddział Flebologii Małoinwazyjnej, w którym żylaki kończyn dolnych leczone są nieoperacyjnie metodą wewnątrzżylnej ablacji laserowej (EVLT) z użyciem lasera o długości fali 1470 nm i jednorazowych światłowodów radialnych (wykonaliśmy już ponad 1700 takich zabiegów). Usuwam także pajączki i żylaki kończyn dolnych metodą skleroterapii.

Jestem żonaty, moja żona Joanna jest również lekarzem (specjalistą gastroenterologiem), mamy dwie córki i ... psa.