CERTYFIKOWANY GABINET FLEBOLOGICZNY (CERTYFIKAT PTF)
Lek. med.

Tomasz Pelak

Specjalista Chorób Wewnętrznych
Specjalista Angiolog (Chorób Naczyń)

Doświadczenie zawodowe

Działalność zawodowa.

Po odbyciu stażu podyplomowego od 1998 do 1999 r. pracowałem na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Szpitala ZOZ w Lubinie, a w latach 1999-2011 jako asystent, a następnie starszy asystent w oddziale Alergologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala ZOZ w Lubinie. Od 2011 r. pracuję w Szpitalu CDT Medicus, gdzie m. in. prowadzę Oddział Flebologii Małoinwazyjnej.

Od 1999 r. zajmuję się diagnostyką ultrasonograficzną naczyń krwionośnych (USG Doppler).

W 2005 r. uzyskałem  dyplom specjalisty w dziedzinie Chorób Wewnętrznych, a w latach 2006-2008 odbyłem szkolenie specjalizacyjne z zakresu Chorób Naczyń w Klinice Chorób Wewnętrznych Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii Uniwersytetu Medycznego w Warszawie uzyskując w 2009 r. dyplom specjalisty w dziedzinie Angiologii.

Od 2007 r. prowadzę poradnie Chorób Naczyń – początkowo w Legnicy, obecnie w Lubinie i Polkowicach.

Współorganizowałem Ogólnopolskie Konferencje Medyczne dotyczące problematyki żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, przewlekłej niewydolności żylnej i trombofilii. Uczestniczę w krajowych i zagranicznych konferencjach i kongresach medycznych.

Jestem członkiem:

- Polskiego Towarzystwa Flebologicznego,

- Polskiego Towarzystwa Angiologicznego,

- Włoskiego Towarzystwa Flebologicznego (AFI).

Zajmuję głównie flebologią, czyli schorzeniami żył - szczególnie interesujacymi mnie problemami są żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, przewlekła niewydolność żylna oraz żylaki kończyn dolnych (także pajączki naczyniowe). Prowadzę diagnostykę i lecznie tych chorób, w leczeniu żylaków posługuję się metodami nieoperacyjnymi – małoinwazyjnymi:

 • skleroterapią i echoskleroterapią piankową od 2008r. (Certyfikat ukończenia cyklu szkoleń w 2009r.),
 • wewnątrzżylnym leczeniem laserowym – EVLT – od 2011r. (Certyfikat ukończenia szkolenia w 2010r.) - wykonanych ponad 800 zabiegów.

 

Działalność naukowa.

 1. Publikacje naukowe w czasopismach medycznych
 2. Sekretarz Komitetu Organizacyjnego ogólnopolskich konferencji medycznych:
 • I Ogólnopolska Konferencja „Zespół Obturacyjnego Bezdechu Śródsennego”, Lubin 18 - 20 listopada 1999 r.
 • I Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa „Trombofilia, Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, Zatorowość płucna – Profilaktyka i leczenie”, Lubin 15 – 16 marca 2002 r.
 • II Ogólnopolska Konferencja „Zaburzenia Oddychania w Czasie Snu” oraz
 • I Polsko-Niemiecka Konferencja „Postępy w Pneumonologii” (w ramach European School Of Respiratory Medicine), Legnica13 – 16 listopada 2002 r.
 • II Ogólnopolska Konferencja „Trombofilia – Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa – Przewlekła niewydolność żylna”, Lubin 19-20 marca 2004 r.
 • III Ogólnopolska Konferencja „Zaburzenia Oddychania w Czasie Snu, Postępy w leczeniu schorzeń układu oddechowego i krążenia”, Lubin 9-10.12.2005
 • III Ogólnopolska Konferencja „Zakrzepy-zatory, problem interdyscyplinarny”, Lubin 08 listopada 2008 r.